ul. Zielona 19, 24-100 Puławy 81 820 05 01 rejestracja@pcdl.pl Poniedziałek – Piątek 07:00 - 20:00, Sobota 08:00 - 14:00
Facebook:

Lekarz urolog

Lekarz urolog to specjalista medyczny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i opieką nad pacjentami z zaburzeniami układu moczowo-płciowego. Układ ten obejmuje narządy takie jak nerki, pęcherz moczowy, cewka moczowa, prosta oraz narządy płciowe męskie, w tym jądra i prącie.

Wizyta u lekarza urologa jest ważna w przypadku problemów z układem moczowo-płciowym, bólu w okolicach narządów płciowych, nietrzymania moczu, problemów seksualnych oraz innych dolegliwości. Specjalista ten przeprowadza odpowiednie badania, diagnozuje problemy zdrowotne i proponuje odpowiednie leczenie lub terapie. Wczesna diagnoza i leczenie mogą pomóc w zapobieganiu powikłaniom i poprawie jakości życia pacjenta.

Chirurg, specjalista urolog (FEBU – Fellow of the European Board of Urology)

Zastępca Ordynatora Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Specjalistycznego w Puławach

 

Więcej

Akademię medyczną ukończył w 1983 uzyskując dyplom lekarza medycyny. W 1989 roku uzyskał tytuł specjalisty pierwszego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej a w 1994 roku tytuł specjalisty drugiego stopnia w zakresie urologii.

Wieloletni pracownik Oddziału Urologii Szpitala w Puławach.

Więcej