ul. Zielona 19, 24-100 Puławy 81 820 05 01 rejestracja@pcdl.pl Poniedziałek – Piątek 07:00 - 20:00, Sobota 08:00 - 14:00
Facebook:

Lekarz radioterapeuta

Radioterapeuta to specjalista medyczny, który zajmuje się stosowaniem promieniowania jonizującego, takiego jak promieniowanie rentgenowskie czy promieniowanie cząsteczkowe, w celu leczenia różnych schorzeń, zwłaszcza nowotworów. Inne określenia używane dla tego zawodu to również „onkolog radioterapeuta” lub „lekarz radioterapeuta”. Głównym obszarem ich kompetencji jest radioterapia, czyli metoda leczenia, która ma na celu niszczenie lub kontrolowanie komórek nowotworowych w organizmie pacjenta.

Radioterapeuci współpracują również z innymi specjalistami medycznymi, takimi jak chirurdzy onkologiczni, radiolodzy, onkologowie kliniczni i pielęgniarki onkologiczne, aby zapewnić kompleksową opiekę pacjentom z chorobami nowotworowymi.

Aleksandra Kozłowska Radioterapeuta Klinika Puławy
Radioterapeuta

W latach 1996 – 2002 studiowała na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Studia ukończyła z tytułem lekarza medycyny z wynikiem bardzo dobrym.
W latach 2007- 2013 odbyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie radioterapii onkologicznej, zakończone uzyskaniem tytułu specjalisty.

Więcej