ul. Zielona 19, 24-100 Puławy 81 820 05 01 rejestracja@pcdl.pl Poniedziałek – Piątek 07:00 - 20:00, Sobota 08:00 - 14:00
Facebook:

Elektroradiolog

Elektroradiolodzy – personel medyczny wykonujący badania MRI.

Posiadają oni specjalistyczną wiedzę i umiejętności do obsługi sprzętu MRI oraz przeprowadzania badania zgodnie z określonymi protokołami.

Od pracy personelu odpowiedzialnego za badania rezonansem magnetycznym zależy jakość uzyskanych obrazów. Ciągle doskonalą swoje umiejętności i poszerzają wiedzę z tego zakresu.

Warto podkreślić, że badanie MRI jest bezbolesne i nieinwazyjne, ale wymaga współpracy pacjenta, który powinien leżeć nieruchomo w trakcie trwania badania, aby uzyskać dokładne obrazy. Elektroradiolog jest odpowiedzialny za zapewnienie komfortu pacjenta podczas badania i prawidłowe przeprowadzenie procedury.

Magda Makaruk Elektroradiolog Klinika Puławy

Magda Makaruk

Kierownik Zespołu

 

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Inspektor Ochrony Radiologicznej. Koordynator zespołu elektroradiologów Pracowni MR w naszej Klinice.  Posiada doświadczenie w wykonywaniu różnych badań z zakresu radiologii, które zdobyła podczas pracy w licznych placówkach medycznych na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego. Jej głównym zainteresowaniem jest rozwój i zastosowanie nowoczesnych technologii w diagnostyce obrazowej. Rozwój osobisty to jej klucz do osiągnięcia sukcesu i bycia szczęśliwym.

Ilona Samek Elektroradiolog Klinika Puławy

Ilona Samek

Elektroradiolog

 

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Na co dzień pracuje w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, dlatego diagnostyka obrazowa w onkologii jest jej szczególnie bliska. Nieustanie stara się poszerzać i aktualizować swoją wiedzę, biorąc udział w kursach i konferencjach naukowych.

 

 

 

Małgorzata Wójcik Elektroradiolog Klinika Puławy

Małgorzata Wójcik

Elektroradiolog

 

Absolwentka studiów magisterskich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.  Posiada doświadczenie z zakresu wykonywania badań rezonansu magnetycznego i rentgenodiagnostyki. Głównym obszarem jej zainteresowań jest diagnostyka obrazowa w ortopedii.

 

 

 

 

 

 

Nasza kadra specjalistów zajmuje się precyzyjną diagnostyką medyczną, co jest kluczowym elementem opieki zdrowotnej w naszej placówce.
Nasi elektroradiolodzy to doświadczeni eksperci w dziedzinie diagnostyki obrazowej. Ich zadaniem jest dostarczenie dokładnych i wiarygodnych wyników badań.

Pomieszczenie rezonansu magnetycznego

Sterownia elektroradiologów

Nasz rezonans to SIEMENS MAGNETOM Altea o mocy 1.5 Tesli. Jest to urządzenie nowe i w pełni bezpieczne. Pomieszczenie w którym umieszczony jest rezonans, zostało wyposażone w kompatybilne z rezonansem wózek oraz łóżko do transportowania osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Pomieszczenie w którym odbywa się badanie przygotowane zostało w klimacie tropikalnej plaży. Ponadto w celu zminimalizowaniu stresu związanego z badaniem, pacjent ma możliwość słuchania ulubionej muzyki i jeśli pozwala na to rodzaj wykonywanego badania, oglądania relaksującego wideo.
Sterownia rezonansu to miejsce w którym elektroradiolog za pomocą rezonansu wykonuje badanie pacjenta. Pacjent w tym czasie jest pod jego stałą opieką. Sterownia wyposażona jest w system komunikacji dzięki któremu pacjent i elektroradiolog mają ze sobą kontakt co podnosi poczucie komfortu i bezpieczeństwa u pacjentów np. z klaustrofobią.